9.05.2016

Zwiedzamy - Zamek Dunajec w Niedzicy


Dzisiaj będzie bardzo luźny post, pokażę Wam kilka fotek z sobotniego wypadu do Niedzicy. Pogoda niestety nie dopieszczała, ale najważniejsze, że nie padało. Zwiedziliśmy Zamek Dunajec, czyli jedną z ciekawych atrakcji historycznych w polskich Karpatach.


 Zamek powstał najprawdopodobniej w XIV w., dokładna data nie jest znana. Znajduje się na prawym brzegu Zbiornika Czorsztyńskiego. Nazwa "Dunajec" została zaczerpnięta od rzeki, która właśnie tamtędy przepływa. To właśnie ta rzeka oddzielała niegdyś obszar państwa węgierskiego od Polski. 


W zamku jest możliwość wykupienia komnaty lub pokoju gościnnego. Dobra to koszt w granicach 200-400 zł. Zastanawiamy się ze znajomymi nad pobytem - świetny klimat. W pobliżu znajduje się również Park Miniatur, czyli ciekawa atrakcja dla zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Obok jest browar Zadyma, który ogromnie polecamy. Dobre piwo, smaczne jedzenie i cudowny, góralski klimat. Jeśli będziecie bardzo głodni szczególnie spróbujcie placków zbójnickich -bardzo duże porcje ! ;) Ja skusiłam się na grillowanego kurczaka z oscypkiem i żurawiną, smaczny i fajnie podany.

Po lewej stronie parkingu możecie zahaczyć o Wozownię, na którą obowiązuje bilet zamkowy. Tutaj niestety słabe światło uniemożliwiło zdjęcia. W środku znajdują się zabytkowe wozy, bryczki.W okresie letnim zachęcam również na Spływ Dunajcem9 komentarzy: